سوگواره شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)

توسط محمد ابراهيم نژاد

 

مراسم در سردرود
 

 

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: سیره علمی و عملی امام صادق علیه‌السلام دفاع عقلانی از دین مبین اسلام بود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام شیخ شهاب الدین حسینی در سوگواره شهادت بنیانگذار مکتب جعفری امام جعفر صادق (ع) که با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سردرود و اقشار مردم برگزار شد تاکید کرد که شناخت اولیه امام معصوم باید شناخت شناسنامه‌ای و دقیق باشد.

وی خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) همچون دیگر ائمه هدی، مصداق روشن انسان کامل و نمونه عالی گذشت و خیرخواهی بودند. امامان معصوم، با تزکیه نفس و عبادت خالصانه خویش، صعودی شکوهمندانه بر قله‌های کمال انسانی داشتند. آنان در نماز و نیازشان، از مرز «خود» گذشته و در وادی «بی‌خودی» سیر می کردند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: «دوره پرتلاطم امام‌ صادق‌(ع) عصر برخورد مکاتب و تضاد افکار فلسفى‌ و کلامى‌ مختلف‌ بود که‌ از برخورد ملل‌ اسلامی با مردم‌ کشورهاى‌ فتح‌ شده‌ و نیز روابط مراکز اسلامى‌ با دنیاى‌ خارج‌ به‌ وجود آمده‌ و در مسلمانان‌ نیز شور و هیجانى‌ براى‌ فهمیدن‌ و پژوهش‌ پدید آورده‌ بود.»

حسینی ادامه داد:‌ «اینجا بود که‌ پیشواى‌ ششم‌ دشوارى‌ فراوان‌ در پیش‌ و مسئولیت‌ عظیم‌ بر دوش‌ داشت‌. امام‌ (ع) در گیرودار چنین‌ بحرانى‌ باید به‌ فکر نجات‌ مردم مسلمان‌ از بی‌دینی، کفر و عدم انحراف‌ اصول‌ و معارف‌ اسلامى‌ از راه حقیقت باشد و از تفسیر به رای دستورات‌ دین‌ به‌ وسیله‌ خلفاى‌ وقت‌ جلوگیرى‌ کند. »

در پایان این مراسم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سردرود با مداحی و مرثیه‌خوانی معنویت خاصی به این مجلس بخشیدند.

http://www.ana.ir/news/404168

روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی سردرود

 

بازگشت